O nás

Mateřská škola Bojkovice, příspěvková organizace, Štefánikova 830, okres Uherské Hradiště (jak zní zákonem daný oficiální název) má od roku 2004 dvě pracoviště (mateřská škola na Štefánikově ulici a mateřská škola na sídlišti 1. máje) a patří pod jedno ředitelství.

Zřizovatelem mateřské školy je Město Bojkovice, které je zároveň i vlastníkem všech budov, ve kterých školky sídlí.

Provoz školek je financován jednak ze státního rozpočtu prostřednictvím Krajského úřadu ve Zlíně – z těchto zdrojů se financují platy učitelů a ostatních nepedagogických pracovníků školy, některé speciální pomůcky pro integraci dětí, další vzdělávání pedagogů aj. Druhá část peněžních prostředků jde ze zdrojů města. Z těchto prostředků jsou hrazeny provozní náklady (voda, energie, otop, opravy, revize, telefony, předplatné odborných časopisů aj.). Dalším zdrojem příjmu jsou úplaty od rodičů za předškolní vzdělávání dětí. Z těchto příjmů se platí hlavně výchovné a vzdělávací pomůcky, hračky a výtvarný materiál.

ŠKOLKA ŠTEFÁNIKOVA

ŠKOLKA ČTVRŤ 1. MÁJE