MŠ Čtvrť 1. máje

Mateřská škola na sídlišti Čtvrť 1. máje byla postavena v roce 1973. Je trojtřídní s kapacitou 75 dětí a stojí na okraji sídliště ve východní oblasti Bojkovic.

Velkou výhodou této školky je její dostupnost pro většinu rodičů z města a blízká vzdálenost k největším podnikům ve městě (Zeveta, a.s., Albo Schlenk, a.s., Moravia Cans, a.s).

Tato malá školka prošla v letech 2015-2016 celkovou rekonstrukcí a těší se velké oblibě rodičů. Děti jsou zde spokojené, i když jsou prostory zmiňované školky stísněné. Malé třídy, z kterých vedou schody na galerku (prostor pro výchovně-vzdělávací činnost a spaní), slouží zároveň jako jídelny. V letním období jsou proto často využívány příjemné venkovní terasy, které spojují třídy s přilehlou udržovanou zahradou. Všechny tři třídy jsou vybaveny novým nábytkem, stolečky, židlemi a vkusnými dekoracemi. Barevnost všeho zařízení ladí s barvami stěn a osvětlením. Jsou dokončeny i úpravy zahrady, která je využívána jak z přední, přístupové části (školní oslavy), tak hlavně z jižní strany, kde jsou průlezky, skluzavky, lanová dráha, kolotoč, pískoviště a jiné dřevěné prvky pro hru i vzdělávání. Mateřská škola má samostatnou kuchyni, ve které se vaří i pro doplňkovou činnost.

ZAMĚSTNANCI MŠ 1. MÁJE

JÍDELNÍČEK