MŠ Štefánikova

Mateřská škola Štefánikova byla otevřena v roce 1983. Jsou to tři velké, vzájemně propojené budovy, které leží v západní části města. MŠ je umístěna v klidném, přírodou obklopeném prostředí, které skýtá širokou škálu možností pro činnosti v přírodě. V sousedství se nachází Eurocamping Bojkovice, Základní škola, dříve praktická, nad školkou jsou soukromé zahrádky, les a pole. Okolo se rozprostírá velká školní zahrada s ovocnými i okrasnými stromy a keři, se třemi pískovišti, s průlezkami, skluzavkami, houpačkami a venkovními sprchami. V méně využívané části školní zahrady jsme v roce 2011 vybudovali Smyslovou stezku, která je 80m dlouhá a je vyrobena z přírodních materiálů – dřevo, kámen, štěrk, provazy apod. Slouží k rozvoji dětské fyzické i psychické zdatnosti. K její realizaci nám pomohli oslovení sponzoři.

Obě budovy, ve kterých jsou čtyři třídy, jsou prostorné a světlé s kapacitou 112 dětí. Po rekonstrukci do nízkoenergetického standardu jsou 3 třídy vybaveny vhodným nábytkem, hračkami, didaktickou technikou, z toho je jedna třída logopedická. Zařízena byla také nová školní tělocvična, která slouží i dětem z MŠ 1. máje. U každé třídy – herny je ložnice pro děti, která je využívána i pro výchovně-vzdělávací činnost a školní oslavy. Každé oddělení má svou samostatně vybavenou jídelnu. V suterénu první budovy je sezónně využívaná sauna s příslušným zařízením – šatna, sprchy s WC, potírna a odpočívárna. Příležitostně ji navštěvují i děti ze školky 1. máje.

Ve třetí, hospodářské budově jsou kanceláře, sklady, školní kuchyně a jídelna pro cizí strávníky.

ZAMĚSTNANCI ŠKOLKY ŠTEFÁNIKOVA

JÍDELNÍČEK