Denní režim

MOTTO: Dnešní den je pozoruhodný den. Je tvůj. Včerejší den ti už vyklouzl z rukou. Zítřek ještě nemáš přislíben. Ale ten Dnešní den, je ten jediný, kterým si můžeš být jistý. Můžeš ho naplnit, čím jen chceš. Využij ho. Dnes můžeš někomu udělat radost, můžeš někomu pomoci, možná ti večer někdo poděkuje, že existuješ. Dnešní den je významný.

JE TVŮJ !

Vnitřní uspořádání dne ve školce vychází z denních potřeb předškolních dětí a ze Školního vzdělávacího programu naší mateřské školy.

(do 8:00 předškolní děti)

Scházení dětí ve třídě, ranní hra dle volby a přání dětí, částečně didakticky zacílená činnost, pohybová chvilka.
8:30 – 9:30 Hygiena, svačina, plnění vzdělávacích cílů z třídního vzdělávacího programu pro MŠ, dokončování činností.

Příprava na pobyt venku, hygiena, pobyt venku.

Hygiena, oběd, odpočinek, průběžné vstávání starších dětí.

14:00 – 16:15 Vstávání, hygiena, odpolední svačina,

řízené nebo spontánní aktivity dle zájmu dětí, v letním období pobyt na zahradě MŠ, postupné odcházení domů.